مشاوره سمعک

کم شنوایی یکی از شایع ترین اختلالات در دستگاه های حسی است که به صورت مادرزادی یا اکتسابی، در سنین مختلف بروز می کند. با توجه به اهمیت حس شنوایی جهت برقراری ارتباط، تکامل زبان و گفتار، تاثیر بر مهارت های شناختی مثل توجه و حافظه، افزایش کیفیت زندگی و … ، باید در صورت بروز اختلال شنوایی در هر سنی، در اسرع وقت برای درمان و توانبخشی آن اقدام کرد.

در موارد آسیب به گیرنده های حساس شنوایی در حلزون گوش یا آسیب به عصب شنوایی، راهکار انتخابی در تمام دنیا استفاده از وسایل کمک شنیداری و سمعک های پیشرفته می باشد.

مجموعه کلینیک های سمعک اول، با همکاری شنوایی شناسان برجسته کشور، خدمات ارزیابی شنوایی و وزوز گوش، تجویز و تنظیم انواع سمعک های موجود را به کاربران ارائه می دهد.

مشاوره سمعک
مشاوره سمعک

اما باید به این نکته توجه داشت که روند مشاوره سمعک، روندی کاملا علمی است که در آن، شنوایی شناس با استفاده از دانش خود در زمینه های شنوایی- صوت و با توجه به نوع و میزان کم شنوایی افراد، به شکل مجرای گوش نیز دقت داشته و سایز و قدرت لازم برای سمعک آن کاربر را تخمین می زند. سپس با اتکا به دانسته های روان شناسی خود و اطلاعات جامعی که در مورد تفاوت های انواع سمعک ها با هم و علت انتخاب موردی خاص برای فردی خاص ارائه می دهد، به مراجع تمام مشورت های لازم برای بهترین انتخاب را می دهد. به این ترتیب در نهایت، انتخاب کاربر هم مبتنی بر اصول علمی و مناسب با نیازهای شنیداری وی خواهد بود و هم نکات زیبایی شناختی و مسائل مالی مرتبط با هزینه سمعک های مختلف را در روند مشاوره، دریافت کرده است.

مراجعان هر سوالی که در مورد شکل ها، سایز ها، تکنولوژی ها و هزینه های سمعک ها داشته باشند، می توانند از شنوایی شناسان تخصصی فعال در بخش مشاوره، به طور کامل جویا شوند. ضمنا مجموعه کلینیک های سمعک اول، امکان دریافت مشاوره آنلاین از طریق این سایت را نیز برای مراجعان لحاظ کرده است تا در هر ساعت شبانه روز بتوانند سوالات تخصصی خود در حوزه شنوایی و سمعک را با تیم مشاوره سمعک اول در میان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.