سمعک Widex

سمعک ویدکس یک کمپانی تولید سمعک است که به صورت خانوادگی اداره شده و در سال 1956 تاسیس شد. امروزه سمعک های ویدکس دانمارک در بیش از 100 کشور در دنیا توزیع می شوند و این کمپانی بیش از 4000 کارمند در دنیا دارد. ویدکس مدعی است که تکنولوژی دیجیتال سمعک را در سطحی ارائه می کند که رقبای بسیار کمی دارد. ویدکس نخستین سمعک داخل گوشی دنیا را در سال 1985 معرفی کرد و در این سال جایزه ID PRIZE design award را از آن خود کرد. در سال 1995 ویدکس اولین سمعک داخل گوشی تمام دیجیتال را عرضه کرد. کیفیت سمعک ویدکس در ارائه صدای طبیعی مثال زدنی است.

در سال 2018 این کمپانی با هلدینگ بزرگ Sivantos اعلام همکاری کردند تا سومین همکاری بزرگ کمپانی های سمعک در دنیا را شکل دهند. نمایندگی سمعک ویدکس در ایران شرکت “ویدکس ایران” است.

کمپانی ویدکس، محصول اخیر خود را با عنوان اولین سمعک دارای تکنولوژی machine Learning با نام خانواده سمعک های Evoke معرفی کرده است.

از جمله سمعک های به روز و پرفروش این کمپانی می توان به مدل های Evoke, Unique, Dream, Mind و Menu اشاره کرد که در سایز های پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور داخل کانال عرضه می شوند.

 

سمعک ویدکس

از جمله تکنولوژی های روز برند Widex می توان به  موارد زیر اشاره کرد:

TV PLAY

این تکنولوژی که در سمعک های Evoke به کار رفته است امکان اتصال مستقیم سمعک به تلویزیون و سایر device های GHz 2.4 را فراهم میکند و کاربر سمعک قادر است صدا را به صورت استریو و وایرلس در سمعک خود دریافت کند.

BEYOND

قابلیت اتصال به گوشی های آیفون را فراهم می کند و به وسیله آن، کاربر سمعک می تواند تنظیمات صدا و ترجیحات شنیداری خود را تغییر دهد، همچنین موقعیت های شنیداری متفاوت از جمله حضور در رستوران، خیابان و … را توسط برنامه نصب شده در موبایل برای خود طراحی کند. از دیگر قابلیت های این برنامه انتخاب بین راحتی گفتار یا وضوح آن توسط کاربر و همچنین انتخاب directionality میکروفون های سمعک است. امکان استفاده از این برنامه اخیرا در گوشی های اندروید هم اضافه شده است.

ZPOWER

امکان شارژ وایرلس سمعک های Evoke بدون نیاز به تعویض باتری از طریق این تکنولوژی فراهم شده است.

COM-DEX

از مزایای این اکسسوری می توان به استریم شدن صداهای دستگاه های بلوتوثی، بهبود درک گفتار در شرایط گفتگوی یک به یک در محیط شلوغ و کوچک و قابل حمل بودن آن اشاره کرد.

SOUND CLASS

این تکنولوژی می تواند محیط شنیداری را شناسایی و بهترین برنامه تنظیمی ممکن از جمله تغییرات اولیه ولوم را برای کاربر سمعک به صورت کاملا اتوماتیک انجام دهد. این تکنولوژی در مدل unique به کار رفته که دارای حافظه داخلی است و امکان ثبت صدا های محیط را دارد.