سمعک Unitron

سمعک یونیترون برندی کاناداییست که بیش از 50 سال از زمان تاسیس آن سپری شده است. این برند از زیر شاخه های کمپانی سونوا Sonova است. سمعک یونیترون یکی از تولیدکنندگانی است که سریعترین رشد و کسب موفقیت را در میان برندهای مختلف سمعک داشته است.

unitron

 سمعک Unitron به 45 کشور صادر می شود. همین طور بد نیست بدانیم کمپانی سمعک یونیترون در 20 کشور شعبه مستقیم فروش سمعک دارد. به رغم شباهت کامل سمعک های یونیترون و فوناک به دلیل سیاست یکسان کمپانی مادر (Sonova) نرم افزار تنظیمی و کیفیت صدای آنها تا حدودی متفاوت است و سعی شده استقلال برندها تا حدودی حفظ گردد. در سال های اخیر این کمپانی، هم در زمینه ارائه سمعک های مناسب برای کاهش شنوایی های شدید تا عمیق و هم در راستای ارائه سمعک های با تکنولوژی بالا و ظاهری ظریف و زیبا مانند خانواده سمعک های Moxi تلاش چشمگیری داشته است. قیمت سمعک یونیترون می تواند بسیار پایین یا بسیار گران قیمت باشد که این امر، بستگی به سطح تکنولوژی به کار رفته در هر محصول دارد. در حال حاضر وارد کننده سمعک های یونیترون در ایران شرکت “بهکاران عرصه” است.
از سمعک های معروف برند یونیترون می توان به مدل Moxi all که پرچمدار این کمپانی است اشاره کرد. این مدل سمعک قابلیت هایی از جمله امکان اتصال به تمامی مدل های گوشی های همراه (made for all)، شارژ وایرلس و قابلیت پوشانندگی تا 100 دسی بل را داراست.

از جمله تکنولوژی های سمعک های یونیترون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Made for all phones

در مدل سمعک های پیشرفته شرکت یونیترون قابلیت اتصال به تمامی مدل های گوشی همراه فراهم شده است.

Adaptive directionality

با شناسایی مکان نویز موجود در محیط نسبت سیگنال به نویز را بالا می برد تا کاربر سمعک بتواند بهره بهتری از سمعک خود در محیط های نویزی و شلوغ ببرد.

Binaural phone and Stream

این تکنولوژی که در سمعک های وایرلس سری Quantum و Moxi به کار رفته است این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می دهد تا بتواند از صدای استریو و دو گوشی هنگام مکالمات تلفنی و گوش دادن به فایل های صوتی استفاده کند.

Soundnav

این تکنولوژی که در سمعک های یونیترون استفاده شده، محیط های شنیداری که کاربر سمعک با آن ها مواجه می شود را دسته بندی و شناسایی می کند و تغییرات لازم را برای تطابق بهتر با محیط در  مشخصات سمعک ایجاد می کند.

SmartFocus2

با کنترل کردن عملکرد میکروفون های جهت دار (directional)، با کاهش نویز زمینه باعث راحت تر شنیدن کاربر سمعک در محیط های شلوغ می شود.

Speechzone

در محیط هایی با نویز زمینه ای بسیار بالا به صورت خودکار فعال می شود و با استفاده از سیستم “پردازش فضایی دوگوشی” در 360 درجه محرکات گفتاری را کشف و تقویت می کند.