سمعک استارکی Starkey

کمپانی سمعک استارکی در سال 1967 توسط ویلیام آستین در مینسوتا آمریکا تاسیس شد. حدود 4000 کارمند در آن مشغول به کارند. در 21 کشور دنیا محصولاتش را عرضه می کند و بزرگترین تولید کننده  سمعک در ایالات متحده آمریکا با مالکیت آمریکاییست. به تازکی با کمپانی برگی Bragi به عنوان نخستین سازنده تلفن های وایرلس همکاری هایی را آغاز کرده است. نمایندگی سمعک استارکی در ایران شرکت “صبا” است.

محصولات سمعک استارکی از پیشگامان حوزه وایرلس 2.4 گیگاهرتز بوده و فناوری های مناسبی در حوزه ارتباطات سمعک ها با تجهیزات صوتی داشته است. از جمله گزینه هایی که در این کمپانی نیز بسیار مورد توجه بوده است، تمرکز و کار بر روی گزینه تینیتوس و پوشش دهنده مناسب وزوز در مورد کاربران با کاهش شنوایی و وزوز بوده است. شرکت استارکی در تمام مدل های سمعک خود اعم از Soundlens Synergy ، Muse و Halo 2 راه حلی برای پوشش وزوز ارائه کرده است. این برنامه تحت عنوان تکنولوژی Multiflex Tinnitus به متخصصان حوزه شنوایی اجازه می دهد تا سیگنالی که وزوز گوش را می‌پوشاند، برای شما ارائه کنند. این سیگنال پوشاننده به شما کمک می کند تا به صدای وزوز کمتر توجه کنید و روی صدایی که می شنوید تمرکز بهتری داشته باشید. قیمت سمعک استارکی، بسته به تکنولوژی های به کار رفته در آن، از سطوح پایه تا پیشرفته، متفاوت است.

سمعک های استارکی از نظر نحوه قرار گیری در گوش و سطح تکنولوژی بسیار متعدد بوده و می توان به انواع سمعک های سری Z، سمعک های Halo، سمعک های Soundlens 2، سمعک های XINO و… اشاره کرد.

سمعک های Soundlens 2 در شاخه سمعک های نامرئی IIC می باشند. سمعک های این کمپانی که از تکنولوژی وایرلس استفاده می کنند با حرف i نمایش داده می شوند. مدل Livio Al از جدید ترین سمعک های استارکی است.

از جمله تکنولوژی های به کار رفته در سمعک استارکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Acuity Immersion Directionality

این تکنولوژی با شناسایی محرک گفتاری و عدم تقویت صدا های اضافه موجب بهبودی درک گفتار در محیط های شلوغ می شود.

Rechargeable battery

این قابلیت در سمعک های Livio و Muse iQ وجود دارد و کاربر سمعک نیاز به تعویض باتری سمعک ندارد بلکه می تواند توسط شارژر قابل حمل در هر لحظه سمعک خود را شارژ کند. در این سمعک ها باتری های لیتیومی به کار رفته است.

 Apple compatibility

از این تکنولوژی برای ساخت سمعک های Livio استفاده شده است. این تکنولوژی از طریق اتصال به گوشی های آیفون امکان ایجاد تغییراتی از قبیل تغییر دادن ولوم و تغییر برنامه سمعک را از طریق گوشی همراه در اختیار کاربر می گذارد.

Sound Streaming

امکان شنیدن صدای تلویزیون، مکالمات تلفنی و فایل های صوتی به صورت استریو از طریق این تکنولوژی در سمعک های استارکی مهیا شده است.