سمعک Resound

سمعک ریساند که یکی از بزرگترین عرضه کنندگان سمعک و دستگاه های ارزیابی شنوایی است توسط Dr. Rodney Perkins در دانمارک راه اندازی شد و هم اکنون محصولات خود را در بیش از 80 کشور دنیا عرضه می دارد.

سمعک ریساند پیشتاز در ارائه محصولات شنوایی در کنار برندهای مطرح و معتبری چون بلتون و اینترتون، گروه GN Hearing را به یکی از بزرگترین و معتبرترین هلدینگ های محصولات شنوایی تبدیل کرده است. نمایندگی سمعک ریساند در ایران شرکت “پیشرفت درمان ” و “تارا طب مهر” هستند.

سمعک ریساند با ارائه تکنولوژی نانو و ضد آب ساختن محصولات خود، گام بزرگی در حوزه خدمت رسانی به کاربران برداشته و هر ساله تکنولوژی های نوینی را در راستای ارتباط وایرلس سمعک ها با سایر محصولات صوتی بر می دارد. تمامی سمعک های ReSound دارای پوشش نانو معروف به “iSolate” هستند. این پوشش حفاظتی از یک لایه پلیمر بسیار نازک ساخته شده که تمامی اجزای داخلی و خارجی سمعک را می پوشاند و از آن در مقابل رطوبت، چربی و گرد وغبار محافظت می کند. به دلیل وجود این این لایه‌ی iSolate سمعک های ReSound بسیار با دوام بوده و رضایتمندی بالایی در بین کاربران دارند.

از جمله سمعک های معروف برند ریساند می توان به مدل های Eyna, Enzo, Up و Linx اشاره کرد. این مدل ها در سایز های مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در مجرا عرضه می شوند. مدل Linx Quattro جدید ترین محصول برند ریساند است که محدوده فرکانسی بالای آن و همچنین وضوح گفتار بسیار مناسبی که برای کاربر سمعک فراهم می کند از ویژگی های بارز این محصول است.

از جمله تکنولوژی های سمعک ریساند می توان موارد زیر را برشمارد:

Rechargeable battery

این تکنولوژی امکان شارژ وایرلس باتری سمک بدون نیاز به بیرون آوردن آن را در اختیار کاربر سمعک قرار می دهد.

Iphone Compatibility

اکثر مدل های سمعک ریساند قابلیت اتصال به گوشی های ایفون را دارند که امکاناتی از قبیل استریمینگ و دریافت مکالمات تلفنی، فایل های صوتی و موسیقی را به صورت مستقیم و وایرلس در اختیار کاربر سمعک قرار می دهد. اخیرا بعضی مدل های سمعک ریساند به گوشی های اندروید نیز متصل می شوند.

App control and personalization

این تکولوژی برای سهولت تغییر در برخی تنظیمات سمعک از قبیل تغییر ولوم، عوض کردن برنامه و … در اختیار کاربر سمعک قرار داده شده است.

Multi mic

از اکسسوری های ریساند است که امکان تمرکز بر روی صدای ترجیحی در محیط نویزی و شلوغ را برای کاربر سمعک فراهم می کند.

 

TV streamer

از دیگر اکسسوری های ریساند است که امکان گوش دادن به تلویزیون برای کاربر سمعک را به صورت بی سیم از طریق استریمینگ و به صورت دو گوشی مهیا می سازد.

Online Remote Finetuning

فیتینگ و تنظیم اولیه سمعک در کلینیک شنوایی شناسی انجام می گیرد. با این تکنولوژی امکان تنظیم سمعک به صورت انلاین و از راه دور فراهم شده و دیگر نیاز به مراجعه مجدد کاربر سمعک به کلینیک نیست. مراحل انجام تنظیم توسط Remote finetuning به این صورت است که ابتدا بیمار در خواست خود را از طریق برنامه Resound smart 3D app ارسال می کند. این درخواست توسط نرم افزار Resound smart fit برای شنوایی شناس ارسال می شود. تنظیمات جدید توسط ادیولوژیست برای بیمار فرستاده می شود و به صورت وایرلس توسط سمعک دانلود و اعمال می شود.

Sound detection

این تکنولوژی که در سمعک Linx Quattro به کار رفته است نوعی Data learning است با قرار گرفتن در محیط های مختلف با در نظر گرفتن ترجیحات شنیداری کاربر سمعک با ایجاد تغییرات اتوماتیک در تنظیمات، سمعک را با آن محیط شنیداری وفق می دهد. از دیگر امکانات مدل Linx Quattro ، Siri voice assistant است که کاربر سمعک می تواند با اعلام درخواست های خود به صورت صوتی تغییرات دلخواه خود را در تنظیمات سمعک اعمال کند برای مثال: “ولوم را درگوش چپ افزایش بده.”