سمعک Phonak

سمعک فوناک در سال 1947 در سوییس با نام AG fur Elektroakustik تاسیس شد و در سال 1967 به نام فوناک تغییر نام داد. نمایندگی سمعک فوناک در ایران “ندا سمعک آشنا” نام دارد.

سمعک فوناک به یکی از زیر شاخه های گروه Sonova با بیش از 4200 کارمند در سراسر دنیا تبدیل شد. ماموريت فوناك براي كمك به عموم مردم براي بهتر شنيدن است. سمعک فوناک به عنوان يكي از پيشگامان توليد سمعك در دنيا، از مدت ها پيش نياز به ارتقاي آگاهي عمومي درباره شنوايي را تشخيص داده و به همين منظور برنامه جهاني Hear The World را بنيان نهاده است. اين برنامه براي آموزش مردم در ارتباط با اهميت شنوايي، مفاهيم اجتماعي و احساسي كم شنوايي و راه حل های موجود براي افراد كم شنواست. هم چنين فوناك از طريق برنامه جهاني Hear The World از سازمان هاي خيريه و پروژه هايي كه تمركز آن ها روي كمك به افراد كم شنوا ست، حمايت مي كند.

سمعک های ظریف Audeo، سمعک های سوپرپاور گروه Naida و ارائه سمعک های قابل شارژ با قابلیت اتصال به تلفن های همراه، از جمله محصولات جدید سمعک فوناک است که تلاش داشته است تمام نیازهای شنوایی کاربران را در سطوح قیمتی متفاوت مدنظر داشته و بهترین گزینه ها را در اختیار کاربران قرار دهد. قیمت سمعک فوناک برای نیازهای مالی متفاوت، در سطوح مختلف تکنولوژیکی، تعیین شده است.

سمعک های گروه Naida محبوبیت بسیار زیادی را به خصوص در زمینه تجویز سمعک برای اطفال نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به سمت خود جلب کرده و در این حوزه بسیار موفق عمل کرده، به گونه ای که افراد این گروه سمعک را به عنوان برندی خاص در تجویز سمعک اطفال می دانند.

سمعک های Audeo mini با حجم 810 میلی متر مکعب را می توان به عنوان یکی ظریف ترین سمعک های پشت گوشی جهان نام برد. ارائه سمعک های ضد آب در سطوح متفاوت قیمتی از دیگر ویژگی های برند فوناک است.

تکنولوژی SoundRecover (تراکم غیر خطی فرکانسی) برای قابل شنیدن کردن فرکانس های بالا در نسل های پردازشی CORE و SPICE+ به کار رفته است که از جمله نوآوری های فوناک به شمار می آید.

تکنولوژی StereoZoom قابلیتی است که به طور خاص برای گفتگوی رو در رو در یک محیط بسیار شلوغ و نویزی طراحی شده است. این ویژگی، منحصرا در سمعک های نسل SPICE  فوناک وجود داشته و در آرایش دو گوشی عملکرد دارد.

ZoomControl ویژگی دیگری است که فوناک در اختیار کاربران می گذارد تا شنوایی خود را به هر جهت دلخواه متمرکز کنند این ویژگی در نسل SPICE+ به شکل اتوماتیک درآمده و به صورت خودکار جهت گفتار را پیدا می کند. فوناک سیستم های FM داینامیک یا پویا را ارائه کرده است که یکی از عمومی ترین و پر کاربرد ترین اکسسوری های سمعک برای کاربران سمعک در ایران است. این نوع جدید از سیستم های اف ام با برخورداری از نوعی پیشرفته از هوشمندی و حساسیت به نویز، در هر لحظه نویز محیط را اندازه گیری کرده و سطح صدای گوینده را همواره به میزان 20 – 15 دسی بل بالاتر از سطح نویز نگه می دارند و باعث بهبود درک گفتار در کاربران سمعک به خصوص کودکان می شود.