سمعک Microson

تاریخچه شرکت microson برمی گردد به سال 1949، هنگامی که خوان گاسو بوش و خوزه اریا اسپوی شرکت گایس (Gaes) را براساس دریافت سفارش پدر یکی از دوستان برای تحویل یک دستگاه سمعک به خاطر نیاز به آن تاسیس کردند و یکی از کلیدهای موفقیت این شرکت سرمایه گذاری دقیق آقای گاسو بود. واردکردن سمعک از فعالیت های ابتدایی و آغازین شرکت بود که به تدریج باعث رشد اقتصادی شرکت می­ شد. میکروسون، تنها تولید کننده سمعک در اسپانیا: در سال 1958، موسسان شرکت Gaes گام دیگری در راستای تجارت شنوایی خود برداشتند و میکروسون را به عنوان بخشی از گروه Gaes به تنها شرکت تولید کننده سمعک در اسپانیا تبدیل کردند.

از معروف ترین سمعک های برند microson می توان به مدل های M4, M6, CIMA, M500, M2 و MC8 اشاره کرد. مدل amplex از سری سمعک های سوپر پاور microson است. سمعک های میکروسون در سایز های مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور داخل مجرا موجود هستند.

 

تکنولوژی های به کار رفته در سمعک های میکروسون عبارتند از:

 HiFi sound

مدارات تراکمی، حذف کننده های فیدبک و کاهنده های نویز، سیگنال را کنترل نموده تا راحتی کاربر را افزایش دهند.

Automatic psychoacoustic noise reducer

کاهنده خودکار نویز، قادر به کاهش نویز و افزایش وضوح شنیداری بدون هیچ مداخله ای در فرایند تقویت، می باشد.

Voice indications

زمانی که ولوم افزایش یافته و یا برنامه سمعک تغییر کند، دستگاه از سیگنال های گفتاری برای تایید این فرایند استفاده می کند. این تکنولوژی نه تنها سیگنال های گفتاری را به گونه ای برنامه ریزی می نماید که تغییرات سمعک را به کاربر هشدار دهد، بلکه بعد از ملاقات کاربر با متخصص با ذخیره اطلاعات می تواند برای برنامه ریزی هشدارهای تکنیکی یا سرویس سمعک استفاده شود.

Automatic feedback canceller

این تکنولوژی جدید، فیدبک را در چند میلی ثانیه حذف می کند.

MID technology

برای به حداقل رساندن اندازه سمعک استفاده می شود. هدف این تکنولوژی تعبیه بخشی از مدار الکترونیکی سمعک در بخش های سه بعدی پوسته بوده که بطور قابل ملاحظه ای از فضای کمتر استفاده نموده و می تواند برای سایر جنبه ها نیز استفاده شود.

iScene Detect

این قابلیت را طوری برای بیمار فراهم می کند که بصورت کاملا خودکار محیط پیرامون بیمار را بررسی و آنالیز نموده و مناسب ترین شکل و الگوی پاسخی را برگزیند.