سمعک Beltone

از سال 1940 تاکنون بلتون بهترین کیفیت و خدمات قابل دسترسی را در اختیار مردم قرار داده است. ما این کار را با توسعه بهینه تکنولوژی های به کار گرفته شده برای رفع محدودیت برای همه افراد کم شنوا اما با توجه به نیازهای فردی هر کم شنوا انجام داده ایم.

سال گذشته بلتون هفتاد و پنجمین سالگرد کمک به کم شنوایان برای بهتر شنیدن صدای زندگی را جشن گرفت. در این سال بلتون با معرفی سمعک فوق العاده توانمند و با کیفیت بی نظیر ضمن داشتن شعار هوشمند ترین سمعک جهان جوایز متعددی را توسط پرچمدار خود به دست آورد.

جایزه Red dot Award در حوزه طراحی و زیبایی، Webby Award در حوزه علوم دیجیتال-وایرلس و اینترنت، کاندیداتوری Edison Award در زمینه ابداع و نوآوری و مهمتر از همه جایزه Stevie Award برای تکنولوژی برتر در میان محصولات جدید ارایه شده در زمینه سلامت و پزشکی به انتخاب کاربران و مردم که در سال 2016 آن را به دست آورد.

سمعک بلتون

1940 بلتون به صورت رسمی به عنوان کمپانی در شیکاگوی ایلینویز آمریکا ثبت شد و سمعکی با نام مدل H به بازار معرفی شد
1942 شبکه زنجیره ای انحصاری فروش سمعک بلتون با 6 شعبه آغاز به کار کرد
1945 سمعک هارمونی به عنوان کوچک ترین سمعک تا آن دوران به بازار روانه شد
1958 نخستین سمعک پشت گوشی بلتون به نام مینوت معرفی شد
1961 نخستین سمعک داخل گوشی به بازار آمریکا آمد (بلتون در این زمان در 38 کشور دنیا به کم شنوایان کمک می کرد)
1992 سمعک دیجیتال بلتون و سه سال بعد نخستین سمعک CIC بلتون وارد بازار شد
2000 کمپانی بلتون در کمپانی GN Stor Nord  دانمارک آمیخته شد اما فعالیت مستقل خود در حوزه فن آوری و فروش را ادامه داد
2004 نخستین سمعک Open fitting بلتون با نام EDGE به کمک کم شنوایان در فرکانس های بالا آمد
2006 اضافه شدن نویز ساز به سمعک های بلتون برای کمک به درمان وزوز
2007 سمعک Marq به عنوان کوچک ترین سمعک RIE در آن دوران پا به عرصه وجود گذاشت
2009 سمعک Touch با طراحی جالب Microphone in Concha

 جولای

2010

تحولی شگرف در دنیای سمعک و آغاز نسل تازه ای از تکنولوژی در زمینه کم شنوایی: نخستین سمعک وایرلس واقعی دنیا با تکنولوژی 2/4 گیگاهرتز با نام True و معرفی سبکترین RIE دنیا با 2/5 گرم وزن
2013 نخستین سمعک قابل اتصال بدون واسطه به آیفون Beltone First
2014 معرفی قوی ترین سمعک سوپر پاور دنیا با 86 دسیبل بهره و قابلیت اتصال بی واسطه به آیفون  Beltone Boost

ژانویه

2015

برترین تکنولوژی در جهت داری و معرفی به عنوان برترین تکنولوژی سمعک در نمایشگاه بین المللی علوم و تکنولوژی سانفرانسیسکو و اپلیکیشن بسیار کارامد HearPlus برای کاربران سمعک

برخی از ویژگی های سمعک های بلتون عبارتند از:

HPF NanoBlock

پوشش نانو (ضدآب) در سمعک های Beltone، باعث افزایش طول عمر و دوام سمعک می گردد و مانع از این می شود که رطوبت و جرم گوش به سمعک آسیب برساند و حتی افراد می توانند در باران بدون هیچ گونه نگرانی قدم بزنند. این ویژگی به دو صورت Ordinary و Integrity وجود دارد که در حالت اول این پوشش فقط در قسمت خارجی و در حالت دوم قسمت داخلی و خارجی را می پوشاند.

Maximum gain & MPO

در سمعک های سوپر پاور، امکان فراهم شدن ۸۶ دسی بل بهره و خروجی ۱۴۶ دسی بل بدون کاهش بهره و افزایش هدروم وجود دارد و این مزیتی است که در دیگر سمعک های سوپر پاور نخواهید یافت. .

CIC UP

تنها سمعک داخل گوشی است که می تواند با ایجاد ۷۹ دسی بل بهره، محدوده افت شنوایی وسیعی را پوشش دهد.

Smart gain

این سیستم به صورت اتوماتیک تغییر در محیط شنیداری را شناسایی می کند و افزایش و کاهش بهره و یا تنظیمات کاهش نویز را انجام می دهد. بنابراین فرد با راحتی بیشتری وارد محیط های نویزی می شود و یا به گفتار آرام در محیط های ساکت گوش می دهد. تجربه شنیداری با این سیستم فوق العاده است.

Sound cleaner

یک جزء کلیدی جهت ایجاد سیگنال آکوستیکی واضح، اطمینان از این است که نویز ناخواسته تا حد ممکن حذف شود. این تکنولوژی، بهترین سیستم کاهنده نویز را دارد تا به فرد این اطمینان را دهد که تمام مکالمات بدون عوامل مزاحم ناخواسته را بشنود.

AFX music mode

هنگام گوش گردن به موسیقی، سیستم های مدیریت فیدبک قدیمی آرتیفکت هایی را ایجاد می کنند که با شنیدن موسیقی مداخله می کنند اما با این سیستم تنظیم صحیح کنترل فیدبک برای برنامه موسیقی، آرتیفکت ها کاهش می یابند.

Feedback Eraser with whistle stop

سطح بهینه حذف فیدبک را ایجاد میکند، این تکنولوژی در مواردی که کالیبراسیون فیدبک غیرممکن است مثل زمانی که سمعک جهت تعمیر فرستاده می شود می تواند استفاده گردد.

Outstanding microphone Protection

از آن جایی که با تخریب میکروفون سمعک، سمعک دیگر کار نمی کند، حفاظت از آن بسیار مهم است. لایه Gore علاوه بر پوشش نانو یک لایه محافظتی اضافی در مقابل رطوبت، جرم و عطر ایجاد می کند که باعث می شود عملکرد میکروفون دایرکشنال در محیط های مرطوب حفظ شود.

Asymmetrical phone handling

ارتباط وایرلس بین سمعک ها به فرد این امکان را می دهد که چنانچه فردی از تلفن استفاده می کند ورودی میکروفون تا حدود ۶ دسی بل در گوش مقابل کاهش پیدا کند. در این حالت با کاهش نویز رقابتی فرد راحت تر می تواند با تلفن مکالمه کند.

Ear to Ear synchronization

به منظور جلوگیری از ناهماهنگی بین سمعک های دو گوش،  این تکنولوژی طراحی شده است. این تکنولوژی از طریق دو سیستم smart gain و sound cleaner ، یک پاسخ یکنواخت از سوی هر دو سمعک را ایجاد می کند و به فرد تجربه شنیداری متعادل تر و واضح تری را می دهند. همچنین این تکنولوژی کمک شایانی به کاربران، در هنگام استفاده از تلفن از طریق کاهش نویز محیطی در گوش مقابل کرده و امکان تنظیم هم زمان بلندی صدا یا تعییر برنامه در دو سمعک را نیز می دهد.

Sound scene balancer

این سیستم به طور اتوماتیک با تغییر در محیط شنیداری فرد، برنامه و سطح شدت صوت را در دو گوش مطابقت می دهد و دیگر فرد مشکلات تطبیق دستی را ندارد. در نتیجه شنوایی متعادل شده ای را برای فرد ایجاد می کند تا لوکالیزاسیون بهتر اصوات و تنظیمات مشابهی را در هر دو سمعک داشته باشد.